הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
סגור תפריט

מנכ"ל המועצה המקומית

דבר מנכ"ל המועצה מר אסלאם אמארה

מאז תחילת עבודתי כמנכ"ל הרשות המקומית שמתי מול עיניי את המסירות ליישוב ולעמי, צברתי ניסיון בתומי העבודה ברשות המקומית.  התחייבתי לעצמי מאז תחילת עבודתי להיות מוטה רק לטובת היישוב תוך שמירה על חברות, אהבה, וקשר טוב עם כולם.

   הרשות המקומית היא מוסד שירות לכל אזרחיה, והיא צריכה לקחת את תפקדה בפיתוח שייכות ופעולה בכנות, בהגינות ובשוויון בין התושבים, הרשות המקומית מתמודדת עם הדאגות היומיומיים של בני עמנו, והיא חייבת להיות דוגמה טובה ומודל לחיקוי בכל התחומים.

   שחיקות הרשויות המקומיות יגרום לשחיקות החברה הערבית, תופעות האלימות והבעיות החברתיות הולכות וגוברות, וכולנו אדישים למה שקורה סביבנו, וזה בלתי נסבל, על תופעת האדישות להפסיק ולטפל בתופעות אילו ולצמצם אתה, זה התפקיד והאחריות של כל רשות מקומית, אין צורך לתקציבים גדולים כדי לממן תכניות להגברת המודעות משתתפים בה יחד עם הרשות המקומית כל המסגרות הפוליטיות מפלגות ופופולריות כדי לחיות בחברה בטוחה ללא תופעות שליליות שורר בה סובלנות, אהבה, כבוד הדדי ושיתוף פעולה לטובה.

אני מתנצל על מבוא זו, אבל הוא נחוץ בשל חשיבתו.

להלן תיאור תפקידו של מנכ"ל המועצה

העבודה כוללת ארגון המערכת המנהלית של הרשות המקומית, ריכוז פרטי ישיבות וועדות הרשות, רישום החלטות המוסדות ולעקוב אחרי יישומן, ניהול מערכת כוח אדם, אחריות על יחסי ציבור, הסדרת היחסים עם הארגונים השונים. מנכ"ל המועצה מארגן את המערכת המנהלית של הרשות ומתכנן את שיטות ניהול העבודה בהתאם למדיניות הציבור והחלטות הרשות המקומית, מרכז פרטים וחומרים לישיבות הרשות, משתתף בישיבות המועצה המקומית ובישיבות ההנהלה והוא אחראי על רישום פרוטוקול הישיבות וההחלטות וממשיך לעקוב אחרי יישומן, אחראי על פרסום הודעות המחלקות ועוקב אחרי יישומן, מפרסם הודעות לעובדים חדשים, דואג להדרכה, התקדמות, התפטרות, פיטורים, פרישה, הכנת מסמכים, חוזים ועודות.

מנכ"ל הרשות אחראי על:

·        יחסי ציבור תקנים ונכונים, מקבל פניות ציבור ובודק אותה, אחראי על קבלת משלחות ואורחים, קשרי המועצה עם משרדי הממשלה וארגון אירועים, אחראי על איסוף ומיקוד פרטים סטטיסטיים, עיבוד במערכת היישום המנהלי בבחירות.

·        פיקוח ישיר על עבודת היחידות ומחלקות המועצה המקומית ועוקב אחרי יישום התכניות שאושרו.

·        בניית קשרים טובים בין הרשות המקומית והתושבים והמסגרות הפוליטיות, הדתית, והחברתית.  

חשוב לציין כי כל האחריות המוזכרת מפורסמת ורשומה בחוקים ובצווים עירוניים, וצווי המועצה המקומית.

 

לסיום, מאחל לכולם חיים מאושרים, רגועים, שוררים צדק, שוויון ושלום

 


מנכ"ל המועצה המקומית