הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

יחידת קידום מעמד האישה


מנהלת היחידה: נגלאא אמארה – מוקארי

טלפון: 046838629

היחידה לקידום מעמד האישה היא בעלת חשיבות עליונה ומהווה כותרת ומסגרת לכל הנשים והנערות בכפר כנא, ונותנת הזדמנות להעצים ולשפר את יכולותיהן של הנשים בתחומי החיים השונים.

   בשנת 2015 היחידה לקידום מעמד האישה יצאה לדרך, ומאז אנו מבצעים פעילויות שעונות על צורכן של הנשים והנערות, התכניות שבצענו אותה לאורך כל התקופה זכו במענה רב מבחינת אחוז ההשתתפות, ובזכות התגובות המעודדות הגברנו את הפעילות של המחלקה ותמיד אנו שואפים לספק את המטיב לקידום הנשים והנערות ביישובינו ברמות הגבוהות ביותר .

   מאז שקיבלתי את תפקידי כיועצת לקידום מעמד האישה שמתי באש סדר העדיפויות שלי את האישה והנערה בכפר כנא במטרה לתת מענה לצורך שלה. הגעתי לתפקידי עם ניסיון עשיר מבוסס על כישורים מקצועיים: אני בוגרת תואר ראשון ושני מהאוני' העברית בירושלים בתחום העבודה הסוציאלית , מטפלת זוגית ומשפחתית מנחת קבוצות מטעם משרד הרווחה, ומנחה בתחום התעסוקה מטעם משרד הכלכלה.

   כאמור לעיל, אני רואה חשיבות רבה בפיתוח עבודתה של היחידה לקידום מעמד האישה בהתאם לדרישות העידן ה- 21, לכן אני שואפת תמיד להמציא כל דבר חדש ויעיל בשביל האישה.

העצמת האישה

אנו מדברים על 3 מסלולים להשגת העצמה זו:

1.     שיפור היכולת העצמית:

באמצעות סדנאות וקורסים מגוונים העוסקים בנושאים הבאים: מנהיגות והעצמה עצמית במיוחד לבנות העומדות להתחתן , תכניות מניעה בנושא אלימות המשתולל בתוך החברה הערבית.

2.     העצמה כלכלית:

באמצעות הכנת סדנאות ברציונליזציה של הצריכה היומית כדי להגיע למצב כלכלי יציב, בנוסף להכשרה מקצועית שמטרתה יצור הזדמנויות עבודה המתאימות ליכולות הנשים, הדרכה קבוצתית ופרטנית בנושא ראיונות עבודה והכנת קורות חיים.

3.     המסלול החברתי:

חיזוק הקשרים החברתיים בין תושבי היישוב, אשר משפיע באופן חיובי על יכולות הבנות והנשים דרך רישות בין קבוצות קהילתיות ומחלקות אפקטיביות במוסדות שונות, בעבר ארגנו אירועים בחודש רמדאן ובחגים ויש אפשרות לשפר אירועם כדי לחזק את הקשרים החברתיים בין הנשים ונערות.

על מנת להתקדם בתחום העבודה עם ציבור הנשים הוקם מועצת נשים 'קנאוית' (הכוללת את כל המגזר בכפר כנא) והיא פועלת בשיתוף פעולה עם היחידה לקידום מעמד האישה כדי לקדם את כל הפרויקטים והתכניות בתחום.

הפרויקטים שלנו רבים ויעילים:

במהלך השנים האחרונות בצענו מס' עצום של פעילויות שהשפיעו באופן משמעותי וחיובי על המשתתפות כמו :

·        פרויקט מישוב לישוב:

שכלל קורסים שונים לציבור הנשים והנערות כמו: מחשבים, שחייה, קונדיטוריה, משק בית, שפות עברית ואנגלית, הכרות הארץ.

·        מפגש השכונות:

שכללו הרצאות וסדנאות ובקורי בית לנשים בתחומים שונים.

·        ארגון ערבים אומנותיים ותרבותיים בחודש מרץ מכל שנה.

·        יום האישה: יום בילוי לנשים בהשתתפות המאות.

·        בריאות הגוף: הכולל הרצאות בנושא בריאות האישה

היחידה לקידום מעמד האישה פועלת לארן פעילויות מיוחדות לעובדות המועצה.

השנה נמשיך לארגן אירועים שונים תוך דגש הנחיית הנשים לאורח חיים בריא במטרה להגיע לחברה בריאה , אנחנו מוכנות לשמוע עוד הצעות במטרה לשפר את מעמד האישה יותר ויותר.

יחידת קידום מעמד האישה