הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

הרשות מלחמה באלימות, סמים ואלכוהול – חברה בטוחה

המחלקה למלחמה באלימות וסמים ואלכוהול פועלת למניעה והפחתה של כל סוגי האלימות וסמים ואלכוהול שעלולים להתרחש ביישוב, המחלקה עובדת על ידי השפעה של ההיבטים השונים של החיים ועל המשתנים השונים ביישוב במטרה להפחית התופעות ואירועי האלימות, הסמים והאלכוהול הנפוצים בקרב האוכלוסייה אם זה בין המשפחות או בתוך מוסדות חינוכיות או בבתי הספר או בקרב בני נוער מתבגרים.

מתאפיינת המחלקה בגישה קולקטיבית להתמודד עם תופעת האלימות וסמים ואלכוהול עם כל צורותיה זה מהווה מודל חדש פועל בתקשור בין כל המסגרות והמוסדות הרשמיים בכפר כנא על מנת לזהות את המשותף ביניהם וכן לגייס מסגרות אלה לעבודה משותפת בשביל כפר בטוח. פרויקט זה נועד ליצור סביבה בטוחה ללא אלימות, סמים ואלכוהול בחברה שלנו.

הפרויקט התחיל באילת ואחרי הצלחתו הופעל בכמה ערים וכפרים גם מגזר הערבי. יש כמה ערים וכפרים שהשתתפו בפרויקט ובתחילת 2019 הפעילו אותו בכל הרשויות המקומיות, בשנים קודמות פעלה תוכנית זו בשם "עיר ללא אלימות" ותכנית "בקרת סמים – רכז רעל", שתי התוכניות אוחדו בפברואר 2018 שיהיה לה שם אחד "הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול".

בפרויקט יש פעילויות רבות ומדריכים שעובדים יחד על מנת שתהיה אווירה בטוחה ביישוב אנו שואפים לחזק את הקשרים החברתיים בכפר כנא מכיוון שהפרויקט לא מוגבל לאוכלוסייה מסוימת אלא אנחנו עובדים למען כל התושבים בכפר.

רכזי הבטיחות בבתי הספר פועלים  להקניית בטיחות ובטחון בבתי הספר והפחתת התופעות השליליות כמו נשירה ובריחה מבתי הספר, הם עובדים בתיאום עם הנהלת בית הסר. מכאן אנחנו פונים אליכם שתשתפו פעולה אתנו ולהתנדב בתכנית זו כדי לצור אווירה של שלווה וביטחון.

השירותים הניתנים דרך התכנית: הגברת המודעות לסכנות האלימות, סמים ואלכוהול, ברמת המוסדות החינוכיות וברמה קהילתית כמו, סדנאות והרצאות, פעילויות קהילתיות, קמפיינים בנושאים שונים

עובדי התכנית

§         גברת רנא חדיד- עודה /מנהלת התכנית

  • מר דיאב זריקי / רכז חברתי ומדריך נוער
  • גברת הדיל מריד / עובדת סוציאלית
  • מר פדל עוואודה / מדריך משמעת והגנה 
  • מר מעין חקרוש / מדריך משמעת והגנה 
  • מר מוחמד חמזה / מדריך משמעת והגנה ומדריך ספורט 

 
למידע/ שירות/ הצעה :

-         גברת רנא חדיד- עודה /מנהלת התכנית

 ימי שני עד חמישי:  8:00– 16:00, שבת 8:00-15:00 

טלפון : 6838513-04

דואר אלקטרוני: : orana@kfarcana.muni.il 

-         מר דיאב זריקי / רכז חברתי ומדריך נוער

 ימי שני, רביעי, ושבת:  8:00 – 14:00 

טלפון : 6838573-04 

דואר אלקטרוני :  : zdiab@kfarcana.muni.il

 

 הרשות מלחמה באלימות, סמים ואלכוהול – חברה בטוחה