הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
סגור תפריט

מחלקת הבריאות הסביבה והרישוי

מחלקת הבריאות והסביבה במועצה מקומית כפר כנא מטפלת בעניינים בריאותיים וסביבתיים גם אחראית על רישוי העסקים המסחריים.

   מהנושאים החשובים ביותר שמטופלים במחלקה הוא שמירה על היגיינה ואסיפת פסולת ושליחתה מחוץ לכפר, המחלקה מקבלת כל הזמן תלונות באספת פסולת ואישור ההגעה לאספתה ממקומות האחסון פעמיים בשבוע לפי ההסכם בין הרשות המקומית לבין חברת הקבלנות, גם המחלקה מחלקת מכולות לבתים בחינם ולפי הצורך למשך יותר מ- 23 שנים שירות זה לא מסופק ברוב הרשויות המקומיות.

   חשוב להזכיר, המחלקה דואגת לאסוף ענפי עצים, עץ ורהיטים מהבתים במי שני מכל שבוע, כדי להבטיח הגעתה לתחנת המעבר בכפר ולא לזרוק אותם בכבישים פה ושם, מנהל המחלקה פרסם לגבי שירות זה באמצעי תקשורת שונים והוא שירות בחינם.

   נושא נוסף מטפלת בה המחלקה, רישוי עסקים מסחריים שלפי החוק חייבים לבציע רישיון לעסקים אילו ומדובר ב 400 עסק מסחרי עוסקים בתחומים שונים ובעיקר אוכל ומזון.

  לכן כל תושב שמעוניין לעסוק בתחום מסוים עליו לפנות למחלקה ולהגיש בקשה עם צירוף המסמכים הדרושים והמנהל מגיש אותם למשרדים השונים באופן שוטף ומקבל אישור על רישוי העסק, לכן אנחנו פונים לכל התושבים שידאגו לקבל רישוי לעסק ולפי החוק כדי שיקבלו את מה שמגיע להם מחברות הביטוח במקרה של נזק או שריפת העסק.

   עוד משימה ממשימות המחלקה היא ניקיון רחובות הכפר ומוסדותיה השונים במיוחד בתי הספר וזו אחד העבודות המאוד קשות ומבקשות התמדה כדי לשמור על בריאות התלמידים והתושבים.

   בסוף אני פונה לתושבים כדי שישתפו פעולה בשביל העלאת רמת החיים ולשמור על כפר כנא ביטוחה ונקייה.

באסל עוואודה - מנהל מחלקת בריאות, סביבה ורישוי
מחלקת הבריאות הסביבה והרישוי